HAPPY UP w pytaniach i odpowiedziach.

 

PO ILU GODZINACH BĘDĘ JUŻ TYM KITESURFEREM?

To wszystko zależy od Ciebie, twoich umiejętności i warunków pogodowych. Mówi się, że kitesurferem można zostać po tygodniu – owszem ale to kwestia indywidulana. Szkolenie podzielone jest na etapy, które jednym przychodzą szybciej innym wolniej. Średnio po ok. 15 godzin szkoleń, które rozłożone jest w czasie co związanej jest ze zmęczeniem kursanta, można spodziewać się efektu samodzielności na wodzie. Jeśli opanujesz przewidziane elementy szybciej niż jest to przewidziane – wywoła to u nas uśmiech – pozostałe wykupione godziny kursu, przeznaczymy na kolejne etapy.

JAKI KURS JEST DLA MNIE ODPOWIEDNI I KTÓRY WYBRAĆ?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kitesurfingiem i zastanawiasz czy jest to sport dla Ciebie – zachęcamy do kursu IKO I. Na zajęciach nauczysz się podstaw, od teorii po sterowanie w wodzie dużym latawcem, ale jeszcze bez deski. Jeśli poczujesz, że to jest to i chcesz więcej to zapraszamy do zapisania się na kurs IKO II + III. Po ukończeniu tych elementów będziesz samodzielnym kitesurferem i będziesz mógł dalej szlifować swoje umiejętności. Coś nie wychodzi, nie możesz zrobić zwrotu lub chcesz odświeżyć sobie bardzo ważny etap self-rescue. Zajęcia doszkalające są właśnie dla Ciebie, gdzie HAPPY UP podszlifuje twoje umiejętności.

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ NA KURS KITESURFINGOWY?

  • dobry humor to podstawa 🙂
  • strój kąpielowy
  • ręcznik
  • krem z filtrem UV
  • okulary słoneczne, najlepiej paskiem mocującym, który utrzyma je na głowie podczas upadku do wody
  • ciepłe ubranie, po zejściu w wody bywa chłodno

 

Jeśli posiadacie własną piankę to zabierz ją ze sobą. Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia jej na miejscu

CZYM JEST IKO ?

IKO to skrót od International Kiteboarding Organization (www.ikointl.com). Organizacja zajmuje się szkoleniem instruktorów i opracowywaniem programu szkolenia kursantów, z którym spotkacie się na zajęciach w HAPPY UP. Dokładny opis, kursów znajdzie w zakładce SZKOLENIE. Słowo międzynarodowa organizacja zobowiązuje 🙂 każdy kursant, który ukończy w HAPPY UP kurs otrzyma legitymację okazujące aktualne umiejętności.

CZY WYSTĘPUJĄ OGRANICZENIA WAGOWE?

Górna granica nie występuje, jeśli tylko chcesz pływać i posiadasz co najmniej przeciętną sprawność fizyczną – ekipa HAPPY UP – dobierze Ci odpowiedni sprzęt, dopasowany do aktualnych warunków wiatrowych.

ILE MUSZĘ MIEĆ LAT BY ZOSTAĆ KITESURFEREM?

W kitesurfingu nie ma limitów wiekowych, liczą się chęci. Jedyną barierą jest waga, która nie może być mniejsza niż 40 kg.

CZY KITESURFING TO BEZPIECZNY SPORT?

Pewnie, jak każdy, jeśli uprawiamy go z głową! Przede wszystkim naukę zostaw instruktorowi, nie zabieraj się za to sam – możesz zrobić sobie i innym krzywdę.

Umiejętności, które nabędziesz podczas kursu HAPPY UP IKO I+II+III, pozwolą na rekreacyjne uprawienie kitesurfingu. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, cały czas na kursie będzie przy Tobie instruktor. Dodatkowo latawce wyposażone są w system bezpieczeństwa, czyli nie jesteś na stałe przypięty dla latawca 🙂 W razie niebezpieczeństwa nauczymy Cię zrzucania tzw. zrywki, która zwyczajnie odcina moc latawca. Będziemy Cię szkolić na mało uczęszczanych spotach, unikając stresujących kontaktów z innym kitesurferem – szczególnie podczas pierwszego kontaktu z latawcem. Na późniejszym etapie nauki, pokażemy jak bezpiecznie poruszać się na zatłoczonym spocie. Bywa tak, że odpłyniesz od swojego instruktora – spokojnie zaraz przybędzie po Ciebie motorówka 🙂

CZY KITESURFING JEST TRUDNYM SPORTEM?

Zdecydowanie nie, świadcz o tym stale rosnącą ilość kitesurferów. Naszym zdaniem kite zaliczany jest do grupy, jednych z łatwiejszych sportów wodnych. Jedynym wymaganiem jest waga powyżej 40 kg – aby latawiec Was nie porwał 🙂 oraz podstawowa sprawność ruchowa i koordynacja, która przyda się na początkowym etapie szkolenia. Wbrew pozorom nie trzeba mieć siły kulturysty aby ustać z latawcem. Cały ciąg latawca przenoszony jest przez trapez na całe ciało, a ręce zajmują się tylko sterowaniem i regulacją mocy.

JAK OTRZYMAM ZNIŻKĘ NA KURS?

Zniżka 10% za wcześniejszą rezerwację to stała promocja w HAPPY UP 🙂 Dzięki niej otrzymasz rabat na wybrane przez siebie szkolenia. Co zrobić aby ją otrzymać? Wystarczy zarezerwować kurs z miesięcznym wyprzedzeniem i w panelu rezerwacyjnym w polu „Dodatkowe uwagi” wpisać hasło – ZNIŻKA 10%

NAPISZ DO NAS

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

+48 664 784 446