Sycylia jest największą wyspą na morzu śródziemnym. Słynie z różnorodnych krajobrazów, bogatej kultury i wiecznego słońca. To, czego możecie się po niej spodziewać, to mocna kawa, świeże owoce, pyszne jedzenie i unikalny lokalny folklor. Dodatkowo jest Mekką kitesurferów z całego świata! Odwiedzają ją także znani riderzy światowej klasy tj. Aaron Hadlow czy Nick Jacobsen. Pośród gór i małych wysepek na za zachodnim wybrzeżu wyspy rozprzestrzenia się płytka, rozległa laguna. Dzięki wysokim temperaturom przez większość sezonu można pływać bez pianki, a warunki wiatrowe są tam dobre przez cały rok.

W okolicy znajduje się wiele lokalnych restauracji, a także, interesujących, wartych zobaczenia miejsc i atrakcji. Dzięki położeniu, jednym z głównych uroków Lo Stagnone są spektakularne zachody słońca!

Sycylia jest dość rozległa, więc aby przemieszczać się komfortowo i w pełni korzystać z atrakcji, które oferuje wyspa, zalecamy wypożyczenie samochodu na miejscu. W przypadku kiedy (odpukać!), zdarzy się dzień bezwietrzny, w okolicy zawsze jest co zwiedzać!

SICILIA
KITE
CAMP VOL. VII

Sycylia często kojarzona jest z małymi miasteczkami, cytrusami, winem i pysznym jedzeniem. I wszystko się zgadza! Ale nie każdy wie, że na tej pięknej wyspie znajduje się jeden z najlepszych w Europie spotów kitesurfingowych! Zapraszamy Was na Sycylię, magiczne miejsce z rozległą laguną, płytką wodą i mirror flatem. W połączeniu z równym, termicznym wiatrem, to wymarzone miejsce dla kitesurferów na każdym poziomie zaawansowania! Pływać będziemy bez pianek, a okres od czerwca do sierpnia to zdecydowanie jeden z lepszych na tym spocie!